počet návštev 734
NW zakladna EU

JAK PUTINOVI NOČNÍ VLCI PŘISTÁLI U TRNAVY

Zájem lidí z Dolní Krupé - ale i celého Slovenska – o bývalou inseminační stanici přemalovanou na khaki vzbudila v polovině července informace, že si v areálu zřídil svůj „evropský štáb“ ruský polovojenský motorkářský gang Noční vlci. Organizace je placená Kremlem a jeho šéf zvaný Chirurg, jinak také osobní kamarád Vladimira Putina, je jednou z položek sankčního seznamu EU, USA a Kanady.

Zdroj a foto: Respekt cz

Noční vlci v Bratislave. FOTO N – VLADIMÍR ŠIMÍČEK

Noční vlci dostali od Kremľa milióny rubľov, aby šírili patriotizmus

Obľúbený gang ruského prezidenta Vladimira Putina a s ním spojené spolky dostali v posledných rokoch v priebehu 18 mesiacov 53 miliónov rubľov (takmer milión eur) v rámci rôznych grantov. Išlo najmä o kultúrne akcie, podujatia na „šírenie patriotizmu“ či videomateriály. ... Členovia klubu sa otvorene hlásia k tomu, že bojujú na východe Ukrajiny na strane proruských separatistov.

Zdroj a foto: Denník N

zakladna nocnych vlkov

Saková proti ruským motorkárom zatiaľ nezasiahne

O činnosť klubu sa má zaujímať aj Slovenská informačná služba. Ministerstvo vnútra sa proti nacionalistickým motorkárom zatiaľ zakročiť nechystá. Zasiahnuť by mala vláda, tvrdí bezpečnostný analytik.

"Je to paravojenská skupina aktívna na Kryme aj východe Ukrajiny. Verbujú členov, ktorí potom odchádzajú bojovať na tieto územia."

bezpečnostný analytik Jaroslav Naď

Zdroj a foto: Pravda

Wikipedia logo

Wikipédia

Ačkoliv se klub označuje za apolitickou organizaci, aktivně Putina podporuje a je s ním v kontaktu. Klub má asi 5000 členů a řídí se přísným vojenským řádem. Pod pečlivě budovanou fasádou rebelů se skrývá organizace sloužící státním zájmům. Jejich aktivity zahrnují špionáž, šíření propagandy, agitace a provokace, bojové operace a násilí, včetně zastrašování a vražd.

Kampaň 2018

Žiadame najvyšších ústavných činiteľov, prezidenta republiky Andreja Kisku, predsedu Národnej rady SR Andreja Danka a predsedu vlády Petra Pellegriniho, aby urobili všetky potrebné kroky na ukončenie činnosti Nočných vlkov na Slovensku, na zrušenie „základne“ Jozefa Hambálka v Dolnej Krupej a na vysporiadanie sa s neregistrovanou organizáciou Slovenských brancov.

dolna krupa logo

Obecná kronika

Táto organizácia vo viacerých európskych krajinách neúspešne plánovala vybudovať takúto pobočku. Ich aktivity sú vnímané ako veľmi rozporuplné. Noční vlci si mali údajne otvoriť v budove bývalej inseminačnej stanice na Rybníčkoch svoju slovenskú pobočku.

články z domácich i svetových médií

Problematické aktivity Nočných vlkov

  • Peter Svrček - Slovenskí branci

  • Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku