počet návštev 746
SIS logo

Správa o činnosti SIS za rok 2018

V súvislosti s aktivitami NV na území SR SIS hodnotila aj bezpečnostné riziká spojené s otvorením slovenskej pobočky NV pod názvom Noční vlci Europa v júni 2018 v obci Dolná Krupá, okr. Trnava.

NBU logo

OBRANNÁ STRATÉGIA SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Zhoršené bezpečnostné prostredie v Európe najmä v dôsledku narušenia zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny Ruskou federáciou a ďalších ozbrojených konfliktov vo východnej časti Európy.

Globsec logo

HYBRIDNÉ HROZBY NA SLOVENSKU

Prípad založenia tzv. európskej pobočky ruského motorkárskeho klubu Noční vlci na Slovensku je vhodnou ilustráciou, ako funguje prepojenie polovojenských skupín na ekonomické záujmové skupiny a na Ruskú federáciu.

prezident logo

Andrej Kiska sa vyjadril k únosu Vietnamca a k Nočným vlkom

Pôsobenie motorkárskeho gangu je vzhľadom na tieto okolnosti zjavným bezpečnostným rizikom pre našu krajinu. Založenie takzvaného európskeho sídla Nočných vlkov na Slovensku je zároveň výsmechom oficiálneho postoja vlády Slovenskej republiky k anexii Krymu a ruskej politike.

Canadian Military Journal logo

Canadian Military Journal / Kanadský armádny denník

"Vlci ruskej jari": skúška Nočných vlkov ako zástupcov ruskej vlády

Alexej Navalny

Nadácia pre boj s korupciou Alexeja Navaľného

Obľúbený gang ruského prezidenta Vladimira Putina a s ním spojené spolky dostali v posledných rokoch v priebehu 18 mesiacov 53 miliónov rubľov (takmer milión eur) v rámci rôznych grantov.

Problematické aktivity Nočných vlkov

  • Peter Svrček - Slovenskí branci

  • Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku